Hírek

Közlemény az elmúlt napokban a sajtóban megjelent, szervezetünket érintő cikkek kapcsán

A Fehér Gyűrű Közhasznú Egyesület csaknem három évtizede segíti és támogatja a bűncselekmények áldozatait Magyarországon, emellett aktív tagja a Victim Support Europe-nak, az áldozatsegítés európai szervezetének. Évente több ezren fordulnak hozzánk olyanok, akiket lelki, fizikai vagy anyagi sérelem ért bűncselekmények miatt. Szociális szakembereink, pszichológusaink, jogászaink és önkénteseink segítik őket a bűncselekmények miatt kialakult helyzetük elhárításában, nemtől, életkortól, származástól vagy világnézettől függetlenül.

Küldetésünkből fakadóan nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy óvjuk a hozzánk forduló áldozatok magánélethez fűződő jogát, ezért különösen sajnáljuk, hogy pár napja a sajtóban nyilvánosságot kaptak az egyik hozzánk forduló áldozatra vonatkozó, egyesületünk egyik pszichológusa által készített szakvélemény részletei. Szeretnénk felhívni rá a figyelmet, hogy az áldozatok jogairól szóló, a magyar kormány kezdeményezésére elfogadott 2012/29/EU irányelv kiemeli az áldozatoknak a magánélet védelméhez fűződő jogát, egyúttal a sajtó szabadságának és pluralitásának tiszteletben tartása mellett önszabályozó intézkedések alkalmazására ösztönözi a médiát. Erre tekintettel az üggyel kapcsolatosan az áldozatok védelme érdekében nem kívánunk további nyilatkozatot tenni. Amennyiben velünk együtt mások is fontosnak tartják, hogy minél több, bűncselekményt elszenvedett honfitársunk számára tudjunk továbbra is segítséget nyújtani, azok személyi jövedelem-adójuk 1 %-ának felajánlásával segíthetik egyesületünk további munkáját.

Fehér Gyűrű Közhasznú Egyesület

Megszakítás