Hírek

Közösségépítés projekt együttműködésben a Szekszárdi Református Egyházközséggel – Női konferencia

Közösségépítés projekt – együttműködésben a Szekszárdi Református Egyházközséggel:

Mindennapi hősök – nem mindennapi példák. / Női konferencia – a Széchenyi 2020 támogatásával.

2018. május 26-27. Szekszárd

Dr. Kaszó Gyula református lelkipásztor vezette kezdő áhitat után Gál Judit, az MRE kórház-missziójának vezető lelkipásztora előadása következett:
„Sírjatok a sírókkal…”, avagy: hogyan lehetünk jelen áldással a szenvedők mellett”.Ezt követően kiscsoportokban beszélgettünk arról, hol és hogyan szolgálunk. A Fehér Gyűrű munkatársai előadást tartottak a konferencián az egyesület segítő munkájáról. A délutáni program: Bizonyság és reflexió/ mindennapi és mégsem mindennapi szolgálat. Oorvosok, diakóniai csoport szervezője és börtönlelkész mesélt szolgálatáról, ezt fóumbeszélgetés, maj záró istentisztelet követte (igét hirdettte Kaszóné Kovács Karola ref. lelkipásztor)

Május 27-én vasárnap koszorúzással egybekötött istentisztelet volt a Szekszárdi Református Egyházközség templomában (igét hirdette Dr. Kaszó Gyula református lelkipásztor)

A nap témája: Hőseink mindennapokat átható példája.  Az érintett családok nevében egy gyülekezeti tag rövid beszédet mondott

 

 

Megszakítás