Hírek

Találkozás az ausztrál nagykövetség első titkárával & konzul asszonyával

2019. október 17-én egyesületünk elnöke megbeszélést folytatott az ausztrál nagykövetség első titkárával és konzul asszonyával, Bernadette Maennicke asszonnyal.

Egyesületünknek évek óta kiváló kapcsolatban van az ausztrál nagykövetséggel, évente átbeszéljük a tapasztalatainkat és a lehetőségeinket, amennyiben bűncselekmény áldozatává vált ausztrál állampolgár kér tőlünk segítséget. Ausztráliának nincs Magyarországon nagykövetsége (Bécsben található a nagykövetség), Magyarországon a kanadai nagykövetség áll az ausztrál állampolgárok rendelkezésére különböző ügyekben, de útlevél és közjegyzői esetekben nem tudnak segíteni, azokat csak Bécsben lehet intézni. (Amennyiben egy ausztrál államolgár elveszti vagy ellopják az útlevelét a bécsi ausztrál nagykövetség tud intézkedni: rendőrségi feljelentést kell tenni Magyarországon, a budapesti kanadai nagykövetségtől egy ú.n. letter of facilitation-t kell igényelni, amivel aztán a bécsi nagykövetségre kell utazni.

A kanadai nagykövetség budapesti címe:

Ganz utca 12-14.
1027 Budapest

Tel: +36 1 392 3360
Email: bpest@international.gc.ca
Website: www.canadainternational.gc.ca/hungary-hongrie

 

A bécsi ausztrál nagykövetség címe:1040 Bécs, Mattielistrasse 2-4.

web: www.austri.embassy.gov.au

 

Megszakítás